Můj příběh – já a mé obrazy

sedesata_w

Maluji obrazy, vytvářím umění, jsem malířka. To je můj život.

Narodila jsem se v roce 1952 v Plzni. Ano, ve městě slavného piva a také ve městě, které bylo osvobozeno armádou Spojených států v posledních dnech druhé světové války.

Mír se nedá koupit. Můj otec přišel během této války do západních Čech ze země Lemků. Jeho cesta přes Dukelský průsmyk, kdy byl vysoce vyznamenán a po válce novou komunistickou mocí perzekuován by jistě stál za knižní zpracování. Po válce se usadil v malé vesničce Ústí u Pavlovic, u západních hranic naší vlasti. Mne život zavedl do této vesničky znovu před lety a dnes v ní žiji v malé, ale krásné chatičce. Život se točí v kruzích.

Představuji tzv. Paterovu školu proto, že v kurzech vedených Jiřím Paterou se mi dostalo základního poučení o malířské tvorbě. Od začátku šedesátých let navštěvuji kurzy v Besedě, kam mne přivedl otec, zaměstnanec Škodovky.V populární plzeňské budově v Kopeckého sadech se zcela nahoře pod prosklenou střechou nacházel krásný atelier s neopakovatelnou atmosférou. Po letech zjišťujeme, že se tam objevila živná půda, která pak v následujících desetiletích vydala nejeden dobrý plod.

Vizitky_1